ETKİNLİKLER

Çocuklara yönelik etkinlikler düzenlenirken temel alınan kriter STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics) yaklaşımıdır. Yani atölye bitiminde çocuğun bilim, teknoloji, sanat, mühendislik ve matematik etkileşimi konusunda daha meraklı ve ilgili olmasının sağlanması ve atölyeden bu konularda bir birikimle çıkması amaçlanmaktadır.
Yetişkin atölyelerindeki temel yönelim ise günlük yaşamın rutin ve tekdüze akışında sürüp gitmekte olan yaşamlarımızda bir nefes alma zamanı yaratmaktır. Ve bu nedenle yetişkin atölyelerimiz çok daha sanat ve eğlence ağırlıklı olarak kurgulanmış durumdadır.
Girişimin ruhuna uygun olarak etkinlikler (1) bale, köpek bakımı, çiçek yetiştirme gibi birçok farklı alanda ve bilfiil o işin yapıldığı işyerinde gerçekleştirilebilir, (2) farklı konularda kurgulanmış atölyeler herhangi bir mekanda gerçekleştirilebilir.
Etkinlikler özel hiçbir nedeni olmadan “haydi bugün de farklı bir şey yapalım” ile yola çıkılarak da yapılabilir, çocuğun doğum günü gibi çok özel bir kutlamayla da.