HAPPY BIRDS ATÖLYELER

Çocuk atölyeleri kapsamında yaptığımız “atölye çalışmaları” keşke çocuk olsam diyeceğiniz türden :)  Kısaca aşağıda yazdık ama yeterli olmadı lütfen daha fazla bilgi için bizi arayın çünkü atölyeler bazında anlatmak istediğimiz ve sizin de sorabileceğiniz birçok farklılık ve detay var. Kısaca atölyeler;
 
Mekatronik atölyesi
Çocukların bilime, teknolojiye merakını uyandırmak, yaratıcılıklarını teşvik etmek amacıyla tasarlanmış atölyeler bunlar. Bu atölyelerde çocuklar tahta, mukavva, plastik vs parçaları birleştirip küçük bir motorun da eklenmesiyle hareket eden objeler yapıyorlar. Bu bir araba olabilir, helikopter olabilir, hareketli bir kardan adam olabilir vs. Çalışmanın sonunda çocukların çok sevdiği, heyecanlandığı ve yeni şeyler öğrendiği bir atölye gerçekleştirmiş oluyoruz.
 
Ahşap atölyesi
Bu da çok keyifli bir atölye. Tahtadan oyuncaklar yapıyoruz çocuklarla beraber. Ve sonra da boyuyoruz. Mesela içine oyuncaklarını doldurup sürebileceği römorku olan bir araba, isterse yaptıktan sonra boyayıp bahçeye balkona asabileceği bir kuş evi veya bir korsan gemisi yapıyoruz. Ahşap atölyesi çocukların hayal gücünü, odaklanma becerisini ve doğa sevgisini artıracak sevimli objelerin üretildiği bir atölye. 
 
Bilim atölyesi
Bilim atölyeleri bilim adamları tarafından yapılmış olan çalışmaların mantığının korunarak basitleştirilmiş modellerinin yapılmasını içermektedir. Da Vinci köprüsü, Kopernik güneş merkezli evren, Newton beşiği gibi. Amacımız çocukların daha küçücükken bilimin temel gerçeklerini en basit haliyle öğrenmeleri.
 
Diğer atölyeler
Bez bebek, kar küresi, kapı çelengi gibi belli bir alanda sınıflandırılamayacak ancak yapılması bir o kadar keyifli objelerin yapıldığı atölyelerdir. Bu atölyeler sanat ve keyif kısmı çok daha ağırlıklı olan ve sosyalleşmenin çok kolay olduğu ortamlar sağlamaktadır.

Atölye çalışmalarında materyali biz getiriyoruz. Materyal kısmen monte (%20-50 gibi) edilmiş olarak geliyor ve kalanı çocuklarla beraber yapılıyor. Monte edilme oranı gruptaki çocukların yaş seviyesiyle alakalı olarak belirleniyor. Atölye çalışmasının sonunda çocuklar yaptıkları objeleri/oyuncakları yanlarında götürüyorlar.
 
Atölyelerin hepsinde 5-12 yaş aralığına hitap eden ürünler mevcut ve “8-10 çocuk, 2-3 rehberden” oluşan gruplar halinde çalışılıyor. Atölyeler talep eden tarafın sunduğu bir mekânda yapılabileceği gibi bizim anlaşmalı mekânlarımızda ya da tamamen açık havada yapılabilecek şekilde tasarlanmış durumdadır.
 
HAPPY BIRDS YETİŞKİN ATÖLYELERİ
Happy Birds tarafından sunulan yetişkin atölyeleri aşağıdaki gibidir;
 
  1. Kokteyl atölyesi
  2. Müzik ve dans atölyesi
  3. Model uçak atölyesi
  4. Ahşap ve mozaik atölyesi
  5. Resim atölyesi
Detaylı bilgi için lütfen arayın!
 
HAPPY BIRDS ATÖLYELER
HAPPY BIRDS ATÖLYELER
HAPPY BIRDS ATÖLYELER
HAPPY BIRDS ATÖLYELER
HAPPY BIRDS ATÖLYELER
HAPPY BIRDS ATÖLYELER
HAPPY BIRDS ATÖLYELER
HAPPY BIRDS ATÖLYELER
HAPPY BIRDS ATÖLYELER

Etkinlik Başvurusu